KIDA  (Krav Maga Intensive Defense Academy)

İnsan kaynaklı tehlikeleri kolayca savuşturabilmeyi öğreten bir organizasyondur. 

KIDA, kadınlar, çocuklar, fiziki ya da kültürel dezavantajlı gruplar ve kendisini tehlikede hisseden insanlara öz savunma taktiklerini öğretir, güvende kalmalarını sağlar. 

KIDA, Combat Krav Maga International tarafından geliştirilen teknikleri kullanır ve uzman eğitmenleri ile birlikte bunları Türkiye gerçekleri ile kaynaştırır. 

KIDA, kendisini tehlikede hisseden insanlara beden özellikleri, fiziki durumları, yetenekleri ve cinsiyet durumlarını gözeterek en uygun eğitimi verir.

ENİS MAZHAR TAYMAN KİMDİR?

Enis Mazhar Tayman, dünyanın en etkili yakın dövüş stili olan Krav Maga konusunda uzman bir eğitmendir. 2008'den bu yana Krav Maga çalışan Enis Mazhar Tayman, bu süre zarfında pek çoğu kendi buluşu olan sokak senaryoları üretmiş, eğitim verdiği kurum ve kuruluşlarda bunları uygulamıştır. Tayman Combat Krav Maga International adlı kuruluşun sertifikalı eğitmeni ve Türkiye temsilcisidir. 2016'da Krav Maga Intensive Defense Academy'i (KIDA) kuran Enis Mazhar Tayman, ayrıca Kadın İçin Defans Atölyesi adı altında da belediyelerle işbirliği yaparak kadınlara yönelik ücretsiz  özsavunma eğitimleri vermektedir.